knagen - kalender 2020Klub
O-løb
02-05-2020Sidste frist for tilmelding:
28-04-2020
NEZ2-DM-JFM **AFLYST**NEZ2-DM-JFM **AFLYST**


Kontakt: Jørgen Skjøt
Mail: jsk8960@gmail.com
RAS
 
 
01-05-2020Sidste frist for tilmelding:
28-04-2020
NEZ 1 **AFLYST**NEZ 1 **AFLYST**
er tællende til:
NEZ.


Kontakt: Jørn Mørup
Mail: Joern.Moerup@STAB.RM.DK
SOMS
 
 
26-04-2020Sidste frist for tilmelding:
01-03-2020
Sunds Auto-Løbet, JFM 2, MJT 3 *** AFLYST ***Sunds Auto-Løbet, JFM 2, MJT 3 *** AFLYST ***
er tællende til:
JFM og MJT.

2. afd af JFM.
Kontakt: Jan Søndergaard
Mail: jan@mjtj.dk
IMK
 
04-04-2020Sidste frist for tilmelding:
22-03-2020
Møbelland Ringsted-løbet - AFLYST / UDSKUDTMøbelland Ringsted-løbet - AFLYST / UDSKUDT
er tællende til:
DM, SM og SM for klubhold.

Mindeløb for Ib Jensen - lagt i variererende terrræn i MBO
Kontakt: Vagn Olsen
Mail: vagn.e.olsen@gmail.com
MBO
 
30-03-2020Sidste frist for tilmelding:
11-03-2020
Café Rindbæk løbet MjT 2 AFLYSTCafé Rindbæk løbet MjT 2 AFLYST
er tællende til:
MjT.

Så er der igen o-løb i AAS, vel mødt.
Kontakt: Bernd Thrysøe 2398 3638
Mail: bernd.t8722@gmail.com
AAS
 
21-03-2020Sidste frist for tilmelding:
11-03-2020
Sorø-løbet 2020 SM1 AFLYSTSorø-løbet 2020 SM1 AFLYST
er tællende til:
SM, ØS.

For første gang i mange år arrangerer Slagelse AS et o-løb. Løbet køres omkring Sorø.
Kontakt: Ole Skov
Mail: skovbroby@gmail.com
SAS
 
21-03-2020Sidste frist for tilmelding:
21-03-2020
JFM-Premieren 2020 "AFLYST"JFM-Premieren 2020 "AFLYST"
er tællende til:
JFM.


Kontakt: Anders Fisker
Mail: acf@bknet.dk
KOM
 
07-03-2020Sidste frist for tilmelding:
05-03-2020
Rytters Auto Løbet MjT 1 Rytters Auto Løbet MjT 1
er tællende til:
Midtjysk Turnering og KM i BOAS.

Ny løbsledelse med nye udfordringer i det Midtjyske.
Kontakt: Hans Kurt Nielsen 2849 8850
Mail: h-k-nielsen@bknet.dk
BOAS
Resultatliste 
01-03-2020Sidste frist for tilmelding:
27-02-2020
OCS 1OCS 1
er tællende til:
OCS 2020.

Køres som GPS løb
Kontakt: Poul Erik Nielsen
Mail: eakpen@post.tele.dk
VAS
Resultatliste 
24-02-2020Sidste frist for tilmelding:
22-02-2020
GPS-Løbet 2020GPS-Løbet 2020
er tællende til:
KM i BOAS.

Et lille let GPS- løb at starte sæsonen op med.
Kontakt: Kurt Rasmussen 4040 0316
Mail: kurt8450@gmail.com
BOAS
Resultatliste 
 Vis alle løbTryk her, hvis du skal lave løb